Architektura ve službách první republiky

Výstava

  • Městská knihovna Jaroměř ()
  • 17. 1. 2019–1. 3. 2019
  • vstup volný

Národní památkový ústav připravil v rámci oslav stého výročí vzniku Československa výstavu Architektura ve službách první republiky. S její regionální částí, která se váže ke Královéhradeckému kraji, se budete moci seznámit od 17. ledna do 1. března 2019 v Městské knihovně v Jaroměři.

V meziválečném období vznikla při budování a modernizaci státu řada nových správních, školních či bankovních budov. V řadě míst byly rovněž postaveny zajímavé až výjimečné stavby pro kulturu, sport, volný čas a soukromé bydlení. Ojedinělá byla plánovitá výstavba Hradce Králové za účasti Josefa Gočára a dalších význačných architektů, která již v době meziválečné dala vzniknout přízvisku Hradec Králové – salon republiky. Výstava na příkladu téměř dvaceti významných staveb a urbanistických celků představí architektonickou tvorbu období první republiky na území  Královéhradeckého kraje.

Srdečně zveme na vernisáž výstavy 17. ledna v 16.30 a následně v 17.30 na přednášku do Městského divadla v Jaroměři na přednášku.


Výstava je otevřena:

pondělí 8–11 hod. 13–17 hod.
úterý 13–18 hod.
středa 13–17 hod.
pátek 8–13 hod.